ÇELİK RAF SİSTEMLERİ ÜRETİMİ

Arşiv rafı, depo rafı veya ağır depolama alanlarında dosya istifleme alanlarında sıkça tercih edilen raf sistemidir. Çelik raf sistemleri diğer sistemlere göre daha dayanıklı olduğundan daha fazla tercih konusudur. Çelik raf sistemi; standart yapım olmak üzere farklı ölçülerde üretim seçeneklerine sahiptirler. Bu raflar vidalı cıvata, somun raf sistemleridir. Arşiv raf seçeneklerinde en çok tercih edilen çelik raflar taşıyacağı ağırlık seviyesine uygun olarak uyarlanmalıdır. Çelik rafların profil kalınlıkları değişim göstermektedir.

Çelik raflar ihtiyaç ve isteğe göre 2,0 mm kalınlığına kadar üretilebilir. Derinlik ölçüleri 31 cm, 43 cm, 59 cm, 75 cm ve 93 cm olarak imal edilir. Çelik rafların yapımında dikkat edilen husus istiflenecek olan malzemenin boyutuna ağırlığına ve derinliğine göre belirlenip üretilmektedir.

Çelik raf sistemleri genellikle gri çelik renginde üretilmektedir fakat isteğe göre farklı renk seçenekleri ile de üretilir. Çelik raflar genellikle kamu kuruluşlarında,  büyük kurumsal şirketlerin arşiv bölümlerinde veya market dizaynlarında tercih konusudur. Çelik raf sistemleri ekonomik ve istifleme yönünden en çok tercih edilen raflardır.

Çelik raf sisteminin yapılışı DKP özelliğindeki paket veya rulo şeklindeki saçların tercih edilen ebatlara göre kesilip üzerinde büküm işlemlerinin yer aldığı standart şekil ve model raf türüdür. Tercih sebebi genellikle uzun ömürlü ve ağır yüklere dayanıklı olabilmesidir. Çelik rafın elverişli kullanılabilmesi için ağırlık ve derinlik seçiminde kullanılan ebatlara uygun destek ayaklarının da sağlam olması gerekmektedir.

Çelik raf sistemlerinde kullanılan saç kalınlıkları yüklenecek olan ürünlerin taşınabilmesi yönünden çok önemlidir. Ayaklıkların zemine temas eden kısımları da önem taşır. Yere temas eden ayaklıklar zaman içerisinde itip çekmeden dolayı zemine zarar verebilir. Bu gibi riskleri ortadan kaldırmak için zemine temas eden ayak kısımları plastik taban olarak tercih edilir.

Çelik raf sistemlerinde istenildiği zaman raflar birbirinden ayrılarak farklı dizayn edilebilme olanağını sunmaktadır. Çelik raf sistemleri yapısı gereği kullanılan malzemelerinden dolayı oldukça sağlamdır ve kolay kolay paslanmaz. Neme ve rutubete fazlasıyla dayanıklıdır. Bu avantajlarından dolayı depo gibi alanlarda da kullanılır. Kullanılabilirlik ömrü uzun olmasını istiyorsanız çelik raf sistemlerinin paslanmaz olanı tercih etmeniz sizlere avantaj sağlayacaktır.

Çelik Raf Sistemleri Ürün Görselleri