MARKET RAFLARI

Bir market de ilk dikkat çekilen, göze hitap etmesi bakımından, satış oranını maksimuma taşıyan raf düzenidir. Ürünleri sergileyecek olanda ürünün en iyi şekilde beğenilip görsellik ve düzen ile satılmasını sağlayacak olanda market  raf sistemidir. Bazen insanlara basit ve gözden kaçan bir konu olarak gelse de düzen gerçekten önemlidir.

Raf düzenin önemini çok basit bir açıklamayla sizlere açıklamak gerekirse; Alış veriş yapmaya gittiğimiz ve reyonların arasında raf dizilimlerine baktığınızda, alacağınız ürününü bulamamanız size zaman kaybı yaşatacaktır.

Fakat raf düzenleri sayesinde alacağımız ürünü belirlenen kategori ve dizilimlerine göre raflardan kolaylıkla bulmamıza yardımcı olur. Raflar ürünlerin orda burada düzensiz bir şekilde ayakaltlarında olmamaları için tasarlanmıştır. Yerde duran ürünler sağlık açısından ve görünüm bakımından hoş olamaz.

Farklı market raf modelleri ile kullanım amaçları değişkenlik gösteren ürünleri ön plana çıkarmaktır. Ürünleri daha güzel ve gösterişli sergileyip satmak istiyorsanız, fark edilecek albenisi olan raflar tercih etmelisiniz. Mesela ışıklı raflar alıcıların oldukça dikkatini çeker. Market içerisinde kullanılan raflar kurumun tabela ve iç dekor kısmına uyum sağlaması açısından renk seçenekleri ile uyum sağladığında daha fazla dikkat çekecektir ve sönük kalmayacaktır. Raf tasarımında kendini belli eden ve düzenini ön plana çıkarmasını sağlayan renkler tercih edilmelidir. Rafların kullanılacak olan market içerisindeki duvar ve yer zemin rengine uyum içerisinde olmasına önem verilmeli ve o yönde renk seçimleri yapılmalıdır. Böylelikle marketinizin raf düzenlemesi de estetik bir görünüm elde edecektir.

Market Raf seçimi yaparken marketin iç kısmına sığabilmesi güzel bir şekilde ferah bir görüntüye sahip olarak yerleştirilmesi ve tıkış tıkış olmamasına dikkat edilmelidir. Ürünlerin bol çeşitli gözükmesi, ihtiyaca uygun ve albenili gözükmesini sağlayan rafların dekorasyon şıklığı ve kalitesidir.

Market rafları genel olarak çelik raf sistemi seçeneklerini kullanılır. Genellikle market içerisindeki raflar market içerisindeki duvarlara monte edilir. Bunun en büyük sebeplerinden biri satışa sunulan bir ürünün kolili bir biçimde veya aynı üründen demetler halinde bu raflarda sunulacak olmasıdır. Her hangi bir ürünü almak isteyen alıcılar farklı nedenlerden dolayı bir kaza geçirmemesi için rafların monte edilmesi her zaman tercih konusudur. Bir market içerisindeki raf düzeninde sayılarca çikolata olabilir ama diğer yandan ağırlığı daha fazla olan ürünlerde sergilenebilmektedir. Monte edilmeyen raflar ise genellikle tek ayrı bir şekilde istenile kat ve boyutta üretilir. Bu raflar ise orta reyon da ürün sunumları için ya da kg ağırlıkları daha ağır olan ürünler içindir.

Market Raf Sistemleri Ürün Görselleri