MİNİ RACK RAF SİSTEMLERİ

Mini rack raf sistemlerinin üretiliş amacı özellikle küçük ve orta ağırlıklı ürünleri sergilemekte en kullanışlı depolama yöntemidir. Daha çok küçük ve ağırlık bakımından hafif ürünlerin istiflenmesi için tercih edilir.

Sistem her ortamda, depolanan ürünlere kolay ulaşma ve görsellik bakımından kolaylık imkanı verir. Özellikle hızlı bir şekilde sipariş hazırlama durumunda olan firmalar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Mini rack raf sistemi, alıcılarının istedikleri ebatlar doğrultusunda rahatlıkla ölçülendirilebilen bir sistemdir. Hızlı ve çabuk monte edilme özelliği, kolaylıkla konum değiştirme yapısına sahiptir.

Mini rack raf sisteminde raflar istenilen boyutlarda ayarlanabilir. Raflar arasında yatay kat aralıkları, oldukça fonksiyonel bir kullanım haznesine sahiptir. Bu şekilde istiflenen ürünlerin takip edilmesi, müşteriye ürün sunumu ve kontrolü daha kolay yapılmaktadır.

Ürün Açıklaması

Depo Raf Sistemlerinde kullanılan raf ölçülerinin yapımı konusunda baz alınan ürünler, orta ağırlıktaki ( 100kg-120kg arası ) ürünler için Mini Rack Raf Sistemleri örnekleri de mevcuttur.

MİNİ RACK RAF SİSTEMİ ölçülerini özet olarak örneklemek gerekirse;

Derinlikler        : 30cm, 40cm, 50-60cm seçeneklerine sahiptir.

 Uzunluklar        : 100cm, 125cm, 150cm seçeneklerine sahiptir.

Yükseklikler     : 200cm, 250cm, 300cm (seçilen raflar ara boya istinaden de kesilebilir).

Her bir raf için 100-120kg arasında ağırlık koyabilirsiniz. Traverslerin iç bölgesine oturtulan çelik raf bölmeleri 1mm kalınlığında üretilmektedir. Raf derinliği 60cm olacaksa eğer, mini rack çelik raf kalınlıkları 1mm ve takviye olacak biçimde rafın mukavemeti arttırılır. Talebe göre mini rack raf tablaları 18mm ya da 30mm kalınlıklarında SUNTALAM ya da MDF LAM malzemeden yapıldığında daha kaliteli ve uzun ömürlü olmaktadır.

Kullanım amacına ve yerlerine bağlı olarak mini rack raf sistemlerine farklı uygulamalar eklenerek tasarımda değişiklikler yapılabilir. Örneğin mini rack raflarının arasına gelecek şekilde raf sistemi bölmelere ayrılabilir. Bölme işlemi de yine saç seperatör yardımı ile yapılmaktadır. Böylece raf sisteminde bölmeler oluşturularak çeşit çeşit ürünün yan yana koyulup perforaj yapılması sağlanabilir. Diğer bir seçenek ve avantajlı yöntem mini rack raf sisteminin alt kısmına kapaklı dolaplar yerleştirilerek farklı kullanım avantajları da sağlanır.

Mini rack raf sistemlerinin, arka ve yan kısımlarında bulunan boşluk kısımlarından küçük malzemelerin düşmemesi için SUNTALAM tabla veya saç ile kapatılma seçeneğine sahiptir.

Mini Rack Raf Sistemleri Ürün Görselleri